Menu

 

 

 

 

Jana Boušková | harfa

Navštivte také stránku Jany Bouškové na facebooku!

Jana Boušková osobností ONA DNES

Jana Boušková coby královna harfy a sběratelka šatů v magazínu ONA Dnes...

Jana Boušková excelovala na Světovém harfovém kongresu

Jana Boušková provedla v rámci 13. Světového harfového kongresu v Hong Kongu velmi úspěšný sólový recitál na nástroj Louis XV. od společnosti Lyon & Healy.

Turné Jany Bouškové

Na podzim letošního roku se uskuteční velké turné Jany Bouškové po České republice s premiérovým českým programem. Předprodej vstupenek zahájen!

Jana Boušková vystoupí se Stuttgartskou filharmonií

5. října se Jana Boušková poprové představí společně se Stuttgartskými filharmoniky. Za řízení jejich šéfdirigenta Dana Ettingera provede Glierův Harfový koncert.

Jana Boušková v Top Class

Přečtěte si rozhovor s Janou Bouškovou v aktuálním vydání magazínu Top Class.

"Talent století" (Prof. Susann McDonald) | jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa | žádaná sólistka světových pódií | tvář předního světového výrobce harf Lyon & Healy | sóloharfistka České filharmonie | profesorka Královské akademie v Bruselu | porotkyně prestižních harfových soutěží

Není mnoho českých umělců, kteří by ve svém oboru dosáhli na světové úrovni natolik výsadního postavení a tak výjimečným způsobem reprezentovali Českou republiku v zahraničí, jako harfistka  Jana Boušková. Proslulý violoncellista Mstislav Rostropovič si například osobně vyžádal kontakt na Janu Bouškovou poté, co uslyšel její hru v rozhlase, a premiéroval s ní dílo Raviho Shankara na festivalu v Evianu. Světoznámá profesorka harfy z USA Susann McDonald označila Janu Bouškovou za talent století a podobně hodnotí výkony Jany Bouškové i zahraniční kritika. Jana Boušková se díky výrazným uměleckým úspěchům rychle stala velmi žádanou harfistkou vystupující na renomovaných světových pódiích nejen sólově, ale i komorně s takovými interprety, jako Maxim Vengerov, Jurij Bashmet, Patrick Gallois, Jiří Bárta, Christian Tetzlaff, Sharon Kam, či již zmíněný Mstislav Rostropovič.

více

Řekli o Janě Bouškové:

Jana Boušková je brilantní harfistka. Její hra mě vždy okouzlí. Je patrně nejpůsobivější harfovou virtuózkou, kterou jsem kdy slyšela. Její zručnost je fenomenální. Jako kolegyně před ní zkrátka skládám poklonu. Jana nevsází na jistotu, ale nebojí se riskovat a ráda se vždy pohybuje na hraně. Směs její úžasné síly a jejího Kamikaze stylu dává jejím vystoupením unikátní napětí a vzácnou intenzitu.

Marie-Pierre Langlamet | sóloharfistka Berlínské filharmonie

Od té doby, co Jana Boušková získala Zlatou medaili na Světové harfové soutěži, okouzluje publikum svým vynikajícím uměním a úžasnou muzikalitou. Její vystoupení jsou vždy vzrušující a její jiskřivá osobnost naplňuje každé sólo fascinujícím vhledem a vzrušující virtuozitou. Jana Boušková je jedinečná a věřím, že obecenstvo celého světa bude mít příležitost poznat její skvělé umění.

Prof. Susann McDonald | čestná profesorka Music Indiana University, Emeritní umělecká ředitelka Světového harfového kongresu

Schopnost Jany Bouškové vytvořit jasné hudební struktury, číst mezi notami a sdělit přesně příběh každé skladby jsou fantastické. Její citovost je jedinečná a obzvláště oceněníhodný je zvuk, který dokáže vyloudit ze svého nástroje. Vedle toho, že je Jana Boušková skvělou a vřelou osobností, dokáže díky své otevřenosti snadno navázat ten správný vztah s obecenstvem a zcela si jej podmanit.

Christian Arming | hudební ředitel, Královský filharmonický orchestr Liege

Technický vyspělost Jany Bouškové je mimořádná a její muzikalita excelentní. Je pro mě skutečným potěšením s tak skvělou sólistkou spolupracovat a vřele ji doporučuji jako sólistku k dalším orchestrům.

Pinchas Steinberg | šéfdirigent Budapešťské filharmonie

 

 
                  

Životopis Jany Bouškové v dalších jazycích:

×
×

Log in